Stavba pěší lávky Waltrovka | Kopejte za nás | STRABAG

Lávka pro pěší - Waltrovka

Lávka pro pěší - Waltrovka

Naše práce není jen o vysokých budovách, letištích a silnicích. Pro novou městskou čtvrť Waltrovka jsme postavili lávku, která obyvatele propojuje se stanicí metra Jinonice. Vede přes železniční trať a ulici U Trezorky.

Při realizaci jsme se museli poprat s velkým výškovým rozdílem mezi terénem u metra a novým Walterovým náměstím. Postavit lávku, která překonává šestnáctimetrové převýšení, zkrátka není jen tak. Dolní část schodiště je z toho důvodu v podobě tzv. jezdeckých schodů, které navíc umožňují vjezd kočárkům a kolům.

Zajímavé také je, že se nám celý projekt podařilo kompletně zhotovit během šesti měsíců, a to bez přerušení provozu na železniční trati. Několikrát jsme museli uzavřít silnici pod lávkou, ale vždy jen krátkodobě. Pevně věříme, že z toho máme radost nejen my, ale také všichni, kdo kolem zrovna projížděli.

Lávka nyní do lokality přirozeně zapadá a my jsme rádi, že se vše podařilo jak po stránce technické, tak vzhledové. Lávku například osvětlují LED pásky přímo ze zábradlí, které z ní, ve spojení s cihlovou barvou schodů, dělají nepřehlédnutelnou a zároveň velmi zajímavou architektonickou stavbu.

Zpět