Rekonstrukce Letiště Pardubice | Kopejte za nás | STRABAG

Letiště Pardubice

Letiště Pardubice

Poslední květnový den roku 2016 jsme symbolickým poklepáním na základní kámen zahájili realizaci projektu pro Letiště Pardubice. Jednalo se o přemístění odbavení cestujících do nového terminálu, který nese jméno prvního českého letce Jana Kašpara.

V areálu stávajícího letiště se nachází mezi veřejnými prostory a odbavovacími plochami, takže ještě před stavbou samotné haly jsme museli postavit silnice a zbourat staré sklady. Rok po zahájení stavby už jsme začali nasazovat technologie a od září mohl začít fungovat testovací provoz.

U takovéto stavby, kterou budou navštěvovat i zahraniční cestující, je třeba dbát na to, aby dosahovala evropských kvalit a splňovala mezinárodní standardy. Mohli jsme tím pádem zužitkovat zkušenosti, které máme z obdobných staveb v různých koutech Evropy, a připravit Pardubickému kraji důstojnou vizitku nejen pro české cestovatele.

Součástí stavby byly i veškeré příjezdové komunikace k budově včetně parkoviště a sadových úprav. Za šestnáct měsíců tak mohl letištní personál vítat cestující v novém terminálu, který splňuje veškeré požadavky na moderní prostory pro odbavení cestujících a jejich zavazadel.

Zpět