Letiště Václava Havla Praha | Kopejte za nás | STRABAG

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha

Jedním z našich největších projektů v České republice jsou práce v rámci pražského Letiště Václava Havla. Od října roku 2017 tam rekonstruujeme a upravujeme nástupní mosty, aby u nich mohla stát dálková letadla. Původní mosty byly navrženy v devadesátých letech, a proto současnému standardu už nevyhovují. Dnes jsou pro dálkové lety potřeba zdvojené mosty, takže cestující nastupují rychleji a pohodlněji. Spokojení jsou oni i letecké společnosti.

Na letišti jsme pracovali už v roce 2013 a dostali jsme za to tehdy dvě ceny za Dopravní stavbu roku 2013. Během necelých pěti měsíců jsme opravili skoro tři kilometry hlavní přistávací a vzletové dráhy. To všechno navíc v přímém kontaktu s letovým provozem, který probíhal na vedlejší dráze. Kritickým místem celé rekonstrukce byl 400 metrů dlouhý úsek, kde se dráhy křížily. Opravy v tomto místě bylo navíc nutné dokončit ve zkráceném termínu, takže jsme si docela mákli.

Všechno jsme ale nakonec stihli a díky nám tak letiště zvládne i silný letový provoz včetně těch největších dopravních letadel!

Zpět